Як зціджувати молоко?

Поки дитина не може смоктати груди, будуть потрібні регулярні зціджування грудного молока.
Це копітка, але дуже важлива робота — так можно зберегти лактацію, і забезпечити маля своїм молоком

Як часто? Груди потрібно зціджувати 8 разів на добу, кожні 2-3 години вдень і хоча би раз вночі. Намагайтеся не робити вночі проміжків більше 4-х годин.

Чому так часто? Кількість молока перш за все регулюється частим і ефективним спорожненням грудей. Не треба чекати, поки груди наповняться. В переповнених грудях швидкість продукції молока знижується. Якщо треба більше молока – треба зціджуватися частіше, а не рідше!

Одна чи дві? Кожного разу потрібно зціджувати обидві груді, по 15-20 хвилин на кожну грудь. Загалом зціджування займатиме 30-40 хвилин. В перші дні, поки ви вчитеся, можливо,  зціджування займатиме дещо більше часу, але з практикою це ставатиме легше.

Як зціджувати? Зціджувати молоко можна руками, чи молоковідсмоктувачем.

В перші три дні після пологів ручне зціджування ефективніше. Надалі використовуйте той спосіб, який для  вас працює краще.

Спробувала — виходить мало! Що робити? Якщо Ви не зціджували раніше молоко регулярно, скоріше за все, Ви першого разу зцідите зовсім трохи молока. Це не означає, що у Вас мало молока, просто Вам потрібна додаткова практика!

Що допоможе зцідити більше? 
Перед зціджуванням буде доцільним зробити легкий масаж грудей. Це допоможе кращому виділенню молока. Ви можете легенько погладити груди в різних напрямках (як до соска, так і від соска, на періферію) або помасажувати груди легкими круговими рухами. Робіть ті рухи, які найбільш приємні для вас. Масаж не повинен викликати біль.

 

Також більше ефективному зціджуванню допомагає:

  • Зручне, приватне місце для зціджування, де не заважають сторонні.
  • Якщо є можливість – зціджуватися поруч з дитиною, контакт шкіра до шкіри з дитиною
  • Дивитися на фото або відеозапис дитини під час зціджування
  • Прикласти до грудей на короткий час перед зціджуванням теплий компрес або прийняти теплий душ.
  • Випити теплий та смачний напій (чай, узвар, воду тощо)
  • Стимуляція сосків
  • Попросити когось зробити масаж спини перед зціджуванням.

Техніка зціджування руками

Важливо пам’ятати, що в сосках нема молока. Грудь не схожа на соску з пляшкою. Молоко тільки витікає із соска, і ви не зможете зцідити молоко, натискаючи на сам сосок. Також неефективним буде стискання всієї молочної залози далеко від ареоли (коричневе коло навкуги соска). Найефективнішим є зціджування, коли пальці «працюють» на межі ареоли та шкірою грудей

  • Покладіть великий палець Вашої руки зверху на краю ареоли, а вказівний знизу на краю ареоли. Можливо, ви відчуєте під пальцями заповнені молоком великі протоки («квасолинки»).
  • Легко натисніть обома пальцями в напрямку грудної клітини, а потім прокочуйте пальці вперед – через декілька таких рухів молоко почне виділятися з протоків.

milkexpression

Щоб спорожнити всі дольки молочної залози , періодично пересувайте великий та вказівний пальці по колу ареоли, видаляючи молоко із інших проток. Експериментуйте, і Ви знайдете зручний саме для Вас спосіб зціджування.

Зціджування руками не спричиняє болю. Якщо Ви відчуваєте незручності або біль, зверніться за допомогою, щоб вам показали техніку зціджування на практиці.
Можна спробувати інші способи зціджування, наприклад за допомогою електричних та механічних молоковідсмоктувачів, комбінацію ручного та механічного зціджування.

Якщо будете використовувати молоковідсмоктувач, масажуйте груди рукою під час зціджування: дослідження показують, що так молока зціджується більше і воно більш калорійне.